Tropical vacation holiday beach concept - Long tail boat on tropical beach, Krabi, Thailand

Nasz wyjazd do Tajlandii miał jeden cel – znaleźć partnera biznesowego, z którym będzie można współpracować w ramach oferowania wyjazdów nurkowych do tego kraju. Choć w Tajlandii nurkować można w wielu miejscach – centra nurkowe możemy znaleźć na popularnych wyspach Phuket czy Koh Samui, to jednak jest jedno miejsce, które jest prawdziwym, nurkowym niebem – rajska wyspa Koh Tao!

Koh Tao jest niemal w całości przystosowana dla nurków. Na jej terenie znajduje się wiele centr nurkowych i współpracujących z nimi hoteli zlokalizowanych przy plaży, a także niezliczona ilość restauracji i barów oraz gabinetów tajskiego masażu! Przepiękne plaże i zatoki oraz atrakcje pozanurkowe sprawiają zaś, że towarzysząca nam rodzina nie narzeka na nudę.

Aby choć trochę poczuć atmosferę nurkową w Tajlandii sprawdź nasze krótkie nagranie, w którym pokazujemy co udało nam się tam zobaczyć!

Wokół wyspy znajduje się wiele podwodnych atrakcji – przede wszystkim raf i jaskiń, a także zatopione wraki. Najciekawszym miejscem jest zaś oddalona o 2 godziny podróży łodzią Sail Rock – formacja skalna będąca domem dla ogromnych barakud, płaszczek czy walecznych rogatnic. Co ciekawe, na Koh Tao wiele atrakcji czeka na nurkujących z rurką, jako że na bujne podwodne życie można liczyć już w odległości kilkudziesięciu metrów od plaży! Wyjazd warto rozszerzyć o kilka dni na Koh Phangan, na plażach której biura podróży robią zdjęcia do swoich folderów reklamowych. Wyspa ta jest cicha i spokojna, i w doskonały sposób pozwala zrelaksować się przed powrotem do rzeczywistości.

Przez dwa dni nasze poczynania bacznie obserwował i fotografował Krzysztof Bargiel, który obecnie na stałe mieszka na Koh Tao. Efektem jego pracy są te, piękne i majestatyczne zdjęcia!