nurkowanie na malcie

Tym razem, wspólnie z centrum nurkowym Uboot podbijamy podwodny świat Malty! Już w pierwszy piątek lipca meldujemy się na wschodnim wybrzeżu największej wyspy tego kraju – Gozo – rozpakowujemy sprzęt i rozpoczynamy cały tydzień podwodnych eksploracji! W czasie wyjazdu naturalnie oferujemy kursy dla osób początkujących, a także podnoszenie kwalifikacji licencjonowanych nurków.

Dlaczego wybraliśmy akurat Gozo? Dlatego, że z jednej strony jest to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego o niesamowitych walorach turystycznych, a z drugiej oferuje doskonałe warunki nurkowe zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Wokół wyspy znaleźć możemy zarówno zatopione statki, interesujące formacje skalne jak i ogromne bogactwo podwodnego, kolorowego życia. Wszystko to w ponad 26-stopniowej wodzie z doskonałą, przekraczającą 30 metrów widocznością.

gozo nurkowanie

Gdzie się zatrzymamy?

Do dyspozycji naszych nurków mamy w pełni wyposażone domki zlokalizowane w miejscowości Qala. Każdy dom składa się z minimum 3 sypialni dwuosobowych, 3 łazienek, wspólnej kuchni z jadalnią oraz z basenu. Z każdego z nich roztacza się widok na okolicę lub morze w oddali. Plaża Hondoq usytuowana jest jakieś 2 km od domków.

Wybrane miejsca nurkowe:

Cathedral Cave – jaskinia znajdująca się w dolinie Ghasri. Nurkowanie można wykonać z dwóch wejść. Pierwsze zejście prowadzi stromymi schodami wykutymi w skale lub też drabiną z zewnętrznej strony klifu. Przy ujściu doliny na 18 m znajdziemy ogromne wejście prowadzące jaskini z kopulastym sklepieniem zwanym Katedrą. Wewnątrz znajdują się głazy pokryte kolorowymi gąbkami i miękkimi koralami. Najlepszą częścią nurkowania jest wynurzenie się w środku Katedry gdzie otoczy nas niesamowicie niebieskie światło pochodzące z podwodnego wejścia. Zejście należy do trudniejszych na Gozo , lecz warte jest wysiłku.

Billinghurst Cave –  jaskinia znajduje się na północnej stronie wybrzeża Gozo.Górna część jaskini znajduje się tuż pod powierzchnią wody, a dno jest na 27 metrach. Długi tunel  nazywany “The Railway Tunnel” ze względu na jego wielkość, prowadzi do kolejnej jaskini głęboko wewnątrz. Tylko jeden krok ze szczytu klifu i możemy nurkować w 50 m jaskini otoczonej mnówstwem wielokolorowych gąbek, korali miękkich i virgin lance coral.

Reqqa Reef – nurkowanie odbywa się wzdłuż 40 metrowej ściany po cym kontynuuje na rafie, której najpłytsza część znajduje się na 18 m. Ogromne głazy opierające się o ścianę klifu sprawiają wrażenie umieszczonych tam umyślnie. Stanowią doskonałe schronienie dla grouperów, denteksów, ośmiornic i skrzydlic.

Anchor Reef – nurkowanie jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych nurków. Nurkowanie kończy się drop offem a górna część jest zaledwie na 12 metrach. Strome zbocza  nurkowiska  pokryte są głazami w których można znaleźć duże groupery, barakudy i ośmiornice  w płytszych obszarach.

Xwejni Bay – struktura kilku pozostałych tradycyjnych solnych basenów przypominająca mozaikę stanowi jedynie preludium dla wrażeń pochodzących z tego miejsca. W czasie nurkowania, klucząc wzdłuż kanałów możemy cieszyć się z obserwacji różnorodnego życia morskiego, między innymi węgorzy, ośmiornic, rozgwiazd, muren czy jeżowców.

Duble Arch Reef – kolejne spektakularne miejsce, idealne do fotografii. Nazwa tego spektakularnego miejsca pochodzi od unikalnej geologicznej formacji, gdzie dwa łuki, jeden nad drugim, przeszywają przybrzeżną rafę. Ze względu na swoje położenie, obfituje w tysiące dascylusów. Często, przy odpowiednich prądach mamy szansę natknąć się na ogromne ławice polujących barakud.

Calypso Cave – nurkowania zaczyna się w Xwejni Bay, nurkowisko składa się z  dwóch wąskich pęknięć na 18 m i spektakularny łuk na 35 m znajdują się wzdłuż ściany rafy, płynie się w kierunku północno-wschodnim. Nurkowie mogą bez trudu przepłynąć przez wszystkie otwory na obszarze pół jaskini, podziwiając wspaniały podwodny krajobraz oraz kwitnące życia morskie.

Szczegóły dot. wyjazdu

Cena to 810 Euro dla osoby nurkującej i 555 Euro dla osoby nienurkującej.

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze
 • transfer z/do lotniska na Malcie
 • prom na/z Gozo
 • zakwaterowanie w domku
 • opłaty klimatyczne
 • 5 dni nurkowych, butle 12l, infrastruktura bazy nurkowej, dwa nurkowania dzienne
 • jedno nurkowanie z łodzi z posiłkiem na pokładzie

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • obowiązkowego ubezpieczenia
 • wypożyczenia Jeepa (opcjonalnie, 40 EUR dziennie)

Na Maltę lecimy 7 lipca, powrót zaś planowany jest na 14 lipca.

Jeśli masz pytania lub chcesz się zapisać na wyjazd – skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, telefon (515 101 170), lub wyślij wiadomość na profilu na facebook’u!