Underwater World With Corals And Tropical Fish.

Po naszym wyjeździe na Maltę, wspólnie z centrum nurkowym Uboot ruszamy do słonecznego Egiptu!

Egipt, zaraz po Australii, oferuje najlepsze warunki nurkowe. Jest przy tym znacznie bardziej dostępny, bo znajduje się w odległości jedynie kilkugodzinnego lotu. Jeżeli więc chcesz nurkować w towarzystwie mieniących się wszystkimi kolorami tęczy ryb – koniecznie jedź z nami!

Wyjazd jest o tyle atrakcyjny, że zanurkujemy w najlepszym możliwym miejscu w tym kraju – w położonej niedaleko Marsa Alam Hamacie! To miejsce dopiero zdobywa popularność wśród nurków, dlatego znajdująca się tam piękna rafa koralowa jest niemal nietknięta! A ponieważ wciąż nie nurkuje tam zbyt wielu nurków, kolorowe życie podwodne jest najbogatsze w całym Egipcie!

nurkowanie w egipcie

Gdzie się zatrzymamy?

Hotel Wadi Lahmy Azur Resort

Ciekawie zaprojektowany, stylowo urządzony w zgodzie z lokalną architekturą, zapewnia wyśmienity wypoczynek, o który dba popularna sieć Azur Hotels Group. Widokówkowo piękna, pokryta złotym piaskiem plaża jest tu zawsze w zasięgu wzroku, a bliskość Hamaty – ciągle rozwijającego się regionu słynącego z doskonałych warunków do nurkowania i kitesurfingu oraz pięknych, dziewiczych raf koralowych czyni to miejsce idealnym wyborem dla odkrywców podwodnego świata. Polecana kolekcjonerom wodnych wrażeń i wielbicielom swobodnej, wakacyjnej atmosfery!

Wybrane miejsca nurkowe:

Abu Galawa Kebir – największą atrakcją tej rafy jest wrak dużego jachtu żaglowego, który zatonął pod koniec lat osiemdziesiątych. Wrak leży obok dużego koralowego bloku, na głębokości około 18 metrów i jest siedliskiem zróżnicowanego podwodnego życia. Nieopodal znajduje się fantastyczny ogród twardych korali.

Abu Galawa Soraya – ta rozległa rafa leży niedaleko swojej mniejszej siostry. Tu również znajduje się wrak, tym razem chińskiego holownika Tienstin, który zderzył się z rafą w 1943 roku. Niewielki statek opiera się rufą na piaszczystym dnie, na głębokości około 17 metrów, natomiast oparty o rafę dziób sięga prawie do powierzchni wody. Pokład jest przepięknie obrośnięty twardymi i miękkimi koralami, a wewnątrz nadbudówki, do której można bezpiecznie wpłynąć, mieszka ławica galssfishy i antiasów. Tuż obok wraka, w rafie znajduje się niewielka, malownicza jaskinia. Ze względu na bujne koralowe życie, rafa ta jest prawdziwą gratką dla podwodnych fotografów.

Shaab Claudia – rafa położona w samym środku kompleksu Fury Schoal, stanowiąca jeden z najbardziej atrakcyjnych ogrodów korali twardych Morza Czerwonego. Słynie jednak głównie ze swojej niezwykłej formy: niezliczona ilość tuneli, jaskiń, zagłębień i prześwitów. Na zachodniej ścianie znajduje się fantastyczny ogród korali twardych, oraz jaskinia. Po stronie zachodnio-południowej – urokliwe tunele. Zobaczymy tu ławice ryb kozich (Goatfish), napoleony, barakudy i rogatnice olbrzymie.

El Malahy – zwany przez miejscowych placem zabaw. Jest to kompleks kilku dużych kolumn, położonych blisko siebie i tworzących jedyny w swym rodzaju labirynt. Trasa prowadzi nad licznymi wąwozami i tunelami. W środku placu zabaw można zobaczyć niemalże wszystkie gatunki ryb tego rejonu. Na zewnątrz jest duża szansa na spotkanie rekina.

Szczegóły dot. oferty

oferta egipt

Pakiet nurkowy 260 euro (2 nurki dziennie, wyżywienie na łodzi, łódź Safari do naszej wyłącznej dyspozycji).
Trzecie nurkowanie dodatkowo płatne 30 euro, nurkowanie nocne 40 euro.

W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem prosimy o kontakt z nami przed 20 lipca!

Jeśli masz pytania lub chcesz się zapisać na wyjazd – skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, telefon (515 101 170), lub wyślij wiadomość na profilu na facebook’u!